Jak demokraté zničili zastupitelskou demokracii.

Pro pořádek musím úvodem uvést něco o sobě. Jsem demokrat. Je mi známo, že majitel strany ANO je darebák, bez skrupulí a uvědomuji si, že Vladimír Putin je diktátor bez respektu k lidskému životu. Uvádím to proto, aby můj článek nevyzněl jako chvalozpěv na takové a podobné figury na politické scéně.
I když se zdá, že se voliči zbláznili a volí strany, které se nedají nazvat demokratickými, myslím, že tomu tak není.Když vezmeme v úvahu okolnosti posledních desetiletí, tak je to vlastně logické. Co vlastně umožnily a prosadily do života stávající demokratické strany za posledních 15 let?
Po vstupu do EU, které si nechala tehdejší vláda správně odhlasovat v referendu, vládla ve společnosti optimistická nálada. Dvě největší strany ODS a ČSSD byly schopny každá oslovit až třetinu společnosti. Problémy nastaly v okamžiku, kdy vládnoucí strany začaly schvalovat zákony, jejichž původ byl v EU. Začalo to vyloženými hloupostmi, jako byl název Pomazánkové máslo. Blbina, ale naštve. Pak zákaz žárovek. To už není hloupost, to je zločin. Zlom ale nastal podepsáním Lisabonské smlouvy, občanů se již nikdo neptal. Začaly také vyplouvat na veřejnost podmínky, které politici při vstupu do EU podepsali. To byl pro mnohé občany šok. A pak nastala palba! Emisní limity, zdražování tepla, paliv, energií, vody. Sluneční nesmyslné elektrárny, lidé začali platit neuvěřitelné pálky. Větrníky, nerentabilní akumulátory energie. Registrované partnerství a Prague Pride, genderové šílenství, neziskovky podporující zelený teror, naštvaní lidé z měst, kde chybějí obchvaty pro obstrukce zelených darebáků, kteří měli dávno sedět v lochu, katastroficky zničená Šumava, kde titíž darebáci provedli něco, co nemá v dějinách země obdoby.
To vše se dělo za vlád ODS i ČSSD. Demokratických stran, které naprosto ignorovaly přání a potřeby obyvatelstva země, ve které vládly. První varování přišlo ve volbách 2010 a 2013. Nesystémové strany. ODS byla odstavena, ale ČSSD, aniž by se poučila, pokračovala dál. Další nesmyly z EU pokračovaly kvótami na kde co a pak přišel další šok.
Vládkyně EU Merkelová pozvala do Evropy miliony uprchlíků a Brusel nadiktoval jednotlivým zemím, kolik hrdlořezů musí přijmout. Polsko a Maďarsko se alespoň bránilo žalobou, Sobotka se nepřipojil a tím pro sebe a ČSSD podepsal ortel smrti.
Lidé jsou různé, blbé a pitomé, to je hláška z filmu Metráček. V tomto případě to ale platí pro všechny politiky tzv. demokratických stran. Dělali politiku, která souzní s neomarxisty z EU, ale nevyhovuje zdrcující většině voličů. Časopis Reflex uskutečnil anketu, ve které se zeptal 40 tis. respondentů, zda by chtěli vystoupit z EU.
Celých 80% se vyslovilo pro vystoupení. Ještě nic? Jsou ti lidé blbí? Nejsou, co mají dělat, když se jim politika stávajících elit nelíbí? Nelíbí se jim systém, volí tedy nesystémové strany. Že nejsou demokratické? Tak nejsou, ale nabízejí naději a tak je volí. Nechtějí, aby je, nebo jejich děti někdo podřezal, přejel autem, nebo aby se dívali na tlupu zmaškařených homosexuálů, jak exhibují s holými zadky na alegorických vozech. Nechtějí platit 20 tisíc ročně do kapes slunečních baronů. Chtějí si namazat pomazánkové máslo na chleba a pít Tuzemský rum. Je to hodně? Já myslím, že ne.
A závěr? Nejsem z toho nadšený, ale chápu je. Doufám že pochopili i pánové z demokratických stran, kdo že to zničil demokracii v naší zemi. Pro občany byla nepřátelská.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *